VRV & VRF Klima Sistemleri

Mekânınızın ihtiyacına yönelik olarak VRF Klima Sistem cihazlarının tespitini, kontrolünü ve bakımını profesyonel ekiplerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

VRV & VRF Klima Sistemleri

Vrf klima sistemi diğer adıyla vrv, tek bir merkeze bağlı olarak soğutma ve ısıtma yapabilen birbirinden bağımsız, çok sayıda ünitenin olduğu klima sistemidir.

VRF veya VRV klima sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış olup gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır.
VRV – VRF Klima Sisteminin Avantajları

Bireysel İklimlendirme Sistemi

VRF/VRV sistemi ile birbirinden bağımsız odaların bağımsız sıcaklıkları kontrol altına alınabilmektedir. ± 0.5°C’lik hassasiyet, oda sıcaklığının kontrol altında tutulmasını sağlanmaktadır.. Uygulama inverter ve iç ünite expansion valfi tarafından kontrol edilmektedir

Sistemin Yıllık Çalışma Süresinde Artış

VRF/VRV sistemleri yüksek teknoloji ile işbirliği, inverter ve sabit hızlı kompresörlerin mükemmel uyumu ile sistemin yıllık çalışma kapasitesi artmıştır.

Daha Çok İnsan İçin Daha İyi Konfor Kontrolü

VRF / VRV Klima Sistemleri, yeni veya eski, küçük binalardan büyük binalara tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılanmasını sağlamaktadır. Konfor kontrolü ile tüm sistemi iç dış ünite arasındaki kablolar yardımı ile kontrol etmek mümkün olmaktadır.

Tüm Binanın Klima Sisteminin Kontrolü

VRF/VRV sistemlerde, 64 iç üniteye kadar iç ünite tek bir merkezden kontrol edilebilmektedir. Merkezi kontrol için gereken opsiyonel kumandalar kolayca montaj edilmektedir. Binanın yapısına ve kullanım amaçlarına göre sistem kolayca dizayn edilmektedir.

Yüksek Güvenilirlik

Kompresörün başlatılma ve durdurulma sayısını azaltan denetiminin yanı sıra, döngü denetimi sayesinde başlangıçtaki yük paylaşılıp eşitlenmektedir. Bu döngü, her bir kompresörün dayanıklılığını ve güvenilirliğini arttırmaktadır. Inverter teknolojisi sistemdeki tek inverter kompresörle sağlanırken, diğer standard kompresörlerle de tam kapasite yakalanması sağlanmaktadır.

Düşük işletme Maliyeti

VRF/VRV sistemler ile 175 metreye kadar basit borulama imkanı sağlanmakta ve R410A soğutucunun kullanımı ile hem işletme maliyetleri azaltılması sağlanmakta hem de montajda kolaylık elde edilmektedir.

Uzun ömür ve yatırımın en kısa sürede geri dönmesi

VRF/VRV sistemleri kurulduktan sonra sağladığı enerji kazanımları ve uzun ömürlü olması sayesinde işletmeye tasarruf sağlamaktadır.