Chiller Soğutma Sistemleri

Fabrika ya da sanayi sahalarında kullanacağınız Chiller Soğutma Sistemleri’ni yerleştireceğiniz bölgenin keşfini uzman ekibimizle birlikte yapıyoruz.

Chiller Soğutma Sistemleri

Chiller soğutma sistemleri genel anlamda mahaldeki ısınan havayı dışarı atarak ortamın soğutulmasını sağlayan sistemdir. Chiller soğutma sistemleri, ısıtma sistemlerine göre kapasiteli bir mahal koşullandırma özelliğine sahiptirler. Chiller cihazları, iki ana gruba ayrılır.

Hava Soğutmalı Chiller

Plastik ve kauçuk üretim proseslerinde yoğun olarak tercih edilen soğutma yöntemidir. Kondanseri hava ile soğuyan cihazdır ve üzerinde bulunan fanlar sayesinde, kondanserden geçen soğutucu akışkanı soğutmaktadır. Hava Soğutmalı Chiller Modelleri kurulu olduğu mekanın ve işletmenin havadar olan genellikle çatıya konulması uygun olan sistemlerdir. Chiller Modelleri  su verimliğinin az olduğu yerlerde konumlandırılmaktadır.

Su Soğutmalı Chiller

Su soğutmalı chiller, kondanseri su ile soğuyan cihaz sistemidir.  Kondenseri Shell and tube (Kovan tipi) veya heat exchanger(plakalı tipi) olan cihazdır. Kondanserin iç hacminin bir kısmında soğutma kulesinden dönen su dolaşmaktadır.Diğer kısmında kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan bulunmaktadır.